Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Podzim s unikátními dětskými knížkami

Podzim s unikátními dětskými knížkami

Agátiny oblíbené knížky 25. 9. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Říjen nám přinese tři krásné knihy, které zdaleka převyšují běžnou knižní produkci. Představujeme Vám je již nyní, abyste se na ně stihli začít těšit, případně si je předobjednat. Jejich autory jsou Petr Sís, Jostein Gaarder a Martin Sodomka.

Jak si postavit motorku


V Edici technických pohádek vyjde malými čtenáři - kluky a jejich tatínky dlouho očekávaná novinka Jak si postavit motorku, která navazuje na předchozí knížky Jak si postavit auto a Jak si postavit letadlo. I v "motorce" se děti díky příběhu zvířecích hrdinů a krásným názorným ilustracím děti dozvědí, z čeho se skládá motorka a jak funguje její mechanismus. Knihu opět provázejí velmi hezké ilustrace, díky kterým se děti ke knize často vracejí.

Jak si postavit motorku Jak si postavit motorku

Jak si postavit auto  Jak si postavit letadlo knížka
 


Pilot a Malý princ


Začátek října přinese českou premiéru knihy Petra Síse Pilot a Malý princ. Ohlasy na její zahraniční vydání z jara letošního roku dávají tušit, že se můžeme těšit na mimořádnou lahůdku. Petr Sís, autor respektovaných knih jako např. Hrej, Mozarte, hrej (o malém Wolfgangu Amadeovi Mozartovi, zázračném dítěti), Zeď (o dospívání za železnou oponou) či Tibet - tajemství červené krabičky (o čínské anexi Tibetu v 50. letech), v knize přiblíží celý život autora Malého prince od dětství, přes jeho práci pro leteckou poštovní službu až po jeho literární dráhu. Pilot, který se pohyboval v precizním světě leteckých přístrojů, byl současně velkým snílkem, který dokázal číst i psát přímo v kokpitu letadla! Při svých letech viděl z ptačího pohledu nejen krásy naší planety, ale i hrůzy válečných zón...
Petr Sís říká, že se k Malému princi několikrát ve svém životě vracel a pokaždé v knize nacházel jiná, ale vždy aktuální osobní poselství. Tento svůj osobní pohled vložil do knihy Pilot a Malý princ. Vychutnejte si ji!
Petr Sís: Pilot a Malý princ Petr Sís - Malý princ
Petr Sís: Pilot a malý princ

Jostein Gaarder: Anton a Jonatán

Poslední knižní lahůdkou bude kniha švédského spisovatele Josteina Gaardera, kterého znáte jako autora knih Sofiin svět, To je otázka, Anna či Kouzelný kalendář. Námětem jeho nové knihy Anton a Jonatán je tentokrát těžká situace: chlapečka Jonatána srazí auto a osiřelý medvídek Anton svým způsobem, pohledem neživé hračky, uvažuje o životě a smrti.
Melancholické vyprávění doprovázejí jemné ilustrace Akina Düzakina, kterého již znáte z ilustrací ke knize To je otázka.
Jostein Gaarder, jehož nejznámější dílo Sofiin svět bylo v polovině 90. let nejprodávanější knihou na světě, bude dokonce pobývat ve dnech 22. - 25. 10. v Praze. České vydání této knihy je, společně se slovenským, prvním jejím překladem. Deník Dagbladet o této filozofické obrázkové knize o životě, lásce a smrti napsal: "Obrázkový příběh, u nějž se čtenáři bude tajit dech."
Jostein Gaarder: Anton a Jonatán  Jostein Gaarder: To je otázka Sofiin svět JOstein Gaarder: Kouzelný kalendář
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-