Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík

Nechte se provést
světem hraček

Cena:
Prodejny:
Příznaky:
Rozvíjí:
Typ hračky:
Určeno pro:
Věk:
Vymazat filtr
Potřebujete poradit?
Monika Slabá

Plan Toys

Moderní thajská společnost PlanToys představuje krásné didaktické hračky vyráběné z kaučukového dřeva ekologicky pěstovaných stromů. Ve své produkci využívá dřevo z kaučukovníků, které již neprodukují latexové mléko. Kvůli dřevěným hračkám PlanToys se nekácejí žádné nové stromy, ale vyrábějí se ze zbytků dřeva z již pokácených stromů, určených na výrobu nábytku. Tři roky před jejich pokácením se do půdy, v níž tyto stromy rostou, nepřidávají žádná hnojiva, aby dřevo stromů bylo naprosto čisté od chemických látek. Zbylý dřevěný materiál se rozdrtí a ze vzniklé směsi se tvarují díly hraček. Ty se poté barví nechemickými barvami založenými na vodní bázi. Jednotlivé díly dřevěných hraček PlanToys jsou lepeny netoxickými lepidly (lepidly bez formaldehydů). 

Plantoys je první firma na světě, která vyrábí hračky tímto postupem. Výsledkem jsou ekologické hračky krásných, oblých tvarů, velmi příjemné na dotek: vypadají jako z vyhlazeného kamene, jsou však teplé jako klasické dřevěné hračky. 

Firma PlanToys zpracovává dřevo od farmářů, pro které nemá již žádnou hodnotu. Díky druhotnému vyžití těchto stromů je výroba trvale udržitelná a ekologická. Také obaly na hračky se vyrábějí z recyklovaného nebo recyklovatelného papíru. Energii pro výrobu těchto dřevěných hraček firma získá ze solárních panelů a z biomasy. Jejich ekologické hračky mají certifikát FSC (pro ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů) a ISO 9001 (pro vysokou kvalitu produktů) a 14001 (management životního prostředí). 
Chci vědět víc