Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Petr Sís: Příběh s obrazem či Obraz s příběhem

Petr Sís: Příběh s obrazem či Obraz s příběhem

Agátiny oblíbené knížky 16. 6. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Tento autor knih, animovaných filmů, ilustrátor a grafik vyrůstal s komiksovými příběhy, které jeho dědeček přivezl z Ameriky, kde nějakou dobu pracoval. Letos v srpnu získal za své ilustrace prestižní cenu Hanse Christiana Andersena. Jeho první knihou napsanou pro děti je Šťastný skřítek, ale celkem jich vytvořil již 25. Agátin svět vám přináší ty, které jsou dostupné v češtině.
Velmi jedinečná kniha je Zeď – Jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Komiksovu formou s krátkými texty chce dětem představit dobu komunismu, léta 1948-1989. Podle autora je kniha zpráva z minulosti a varování, co by se mohlo opět stát. Také přiznává, že obsáhnout celé období bylo téměř nemožné, a tak naznačil jen určitou linii. Pak už je na dětech, zda se budou chtít dozvědět více.
Jak řekl Václav Havel: „Knížka Petra Síse je povinnou četbou pro děti (i jejich rodiče), které si myslí, že svoboda je jednoznačně daná věc.“ 

Zeď - jak jsem vyrůstal za železnou oponou   zed - ilustrace

Menším dětem je určena kniha Šťastný skřítek, první dílo Petra Síse po odchodu do zahraničí. Vypráví o skřítkovi, který má něco, co ostatní skřítkové nemají: překrásný hlas a dar zpívat a vymýšlet nové písničky. Kromě toho má spoustu dobrých přátel a vůbec všechno, co potřebuje k životu. Je šťastný. Když potom ale uvidí zlatý prsten, zlatou korunku a zlatý vozík, všechno se změní… Toník musí přijít na to, že přátelé a radostný zpěv jsou nad všechno zlato světa...

Petr Sís - Štastný skřítek

Knihy Petra Síse nejsou určeny jen čtenářům, naprosto vhodné jsou i pro děti, které ještě nečtou. Obrázky si můžete prohlížet, jak dlouho budete chtít a vždy v nich naleznete něco nového, poučného, zábavného, tajemného nebo jen zajímavého. Jeho knihy oslovují i dospělé čtenáře, pro jejichž poetické duše je náš svět příliš drsný. Knihu Tibet – Tajemství červené krabičky, kterou máme v mluveném slově, napsal po zjištění, že jeho otec, režisér Vladimír Sís, má rakovinu. Je to vzpomínka na jeho cestu po Tibetu.

Tibet - tajemství červené krabičky   Tibet - ilustrace

Pro zajímavost: cena Hanse Christiana Andersena představuje vrcholné ocenění, které se v dětské literatuře uděluje. Již před Petrem Sísem ji získali dva čeští autoři ilustrací pro děti. Byl to roku 1968 Jiří Trnka a roku 1992 Květa Pacovská (první dáma dětské fantazie). Jiřího Trnku a jeho krásné, snové obrázky znáte. Kdo by si nepamatoval na večerníček Broučci a nezakusil příběhů Zahrady s protivným kocourem, pěti slony, nejchytřejší velrybou na světě a hlavně kouzlem dětství. A Květa Pacovská? Bohužel není u nás doceněna, tak jak by být měla. Její ilustrace jsou hravé a originálně nepřekonatelné. Pokud vás zajímá, zde je s ní rozhovor.
 
Nakladatelství Labyrint vydalo v češtině knihy: Strom života/Charles Darwin (2004), Tibet/Tajemství červené krabičky (2005), Hrej, Mozarte, hrej (2006), Tři zlaté klíče (2007),Zeď/Jak jsem vyrůstal za železnou oponou (2007), Ptačí sněm (2011). 

Máte-li rádi práce Petra Síse, navštivte také jeho web. Najdete na něm i hry pro děti, související s jeho knihami.
 
Strom života
Strom života   Strom života - ilustrace   Hrej_mozarte
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-