Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Naučné hry pro děti od 12 let

Naučné hry pro děti od 12 let

Tipy pro výběr her a hraček 23. 8. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Společenské hry pro děti od 12 let jsou vlastně již hry pro celou rodinu. V tomto věku jsou již děti dost velké a zkušené, aby byly zdatnými protihráči dospělých. U znalostních her je mohou dokonce snadno předčít. Hraní společenských her proto přináší výbornou rodinnou zábavu, díky které se ještě děti i vy můžete spoustu nového naučit (nebo si aspoň připomenout).


Naše tipy na zajímavé naučné hry pro děti od 12 let:


Česko - otázky a odpovědi Scrabble original Timeline: Události      Kde leží Kotěhůlky

Česko - otázky a odpovědi: V této vědomostní hře najdete 2400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé. Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se o své zemi dozvíte mnoho zajímavých informací. 

Scrabble: Dnes už klasická slovní hra na principu tvorby křížovky. Hráč musí využít co nejlépe svých 7 náhodně vytažených písmen k tvorbě slov na herním plánu. Slova musí navazovat na ta dříve umístěná jako v křížovce. Za každé uplatněné písmeno získá hráč určitý počet bodů.

Timeline - Události: Zábavná hra pro všechny, kdo mají rádi historii. Hráči se střídají v tazích a na časovou osu postupně přidávají kartičky s různými historickými událostmi, a to od vyhynutí dinosaurů přes zabití Caesara, stoletou válku až po katastrofu v Černobylu. Hra při které se něco přiučíte a přitom se dobře pobavíte.

Umění:  Zábavná společenská hra, se kterou poznáte svět umění. Stanete se odborníkem na slavné obrazy, sochy a stavby a získáte přehled o nejslavnějších umělcích a jejich životních osudech. Účelem hry je, po správném zodpovězení otázky, shromažďovat karty s uměleckými díly a vytvořit sbírku umění. Hru vyhrává ten, kdo první shromáždí sbírku uměnís celkovou hodnotou 20 bodů.

Kde leží Kotěhůlky: Asi každý ví, že Ostrava leží na východ od Prahy. Ale víte, které z těchto měst leží severněji? A kde vlastně leží ty Kotěhůlky? Stačí si zahrát tuto hru a dozvíte se to! Kdo se trochu vyzná v českém zeměpisu, nebude mít žádný problém s tím umístit karty českých, moravských a slezských měst a pamětihodností na správná místa. A kdo se zatím tak úplně nevyzná, se toho může hodně dozvědět.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-