Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Logické hry pro děti od 8 let

Logické hry pro děti od 8 let

Tipy pro výběr her a hraček 25. 9. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Baví vaše děti luštit hádanky, hlavolamy, skládačky apod.? Pak je jistě budou bavit i logické společenské hry. Jejich velkým plusem je, že dokonale naplňují heslo "chytrá zábava": rozvíjejí logické myšlení, prostorovou fantazii, schopnost hledat netradiční řešení... Současně jsou skutečně zábavné a navíc vyhovují nejen školákům již od 8 let, ale i dospělým či celé rodině.


Naše tipy na zajímavé logické hry pro děti od 8 let:

IQ FIT  Kaleidoskop Šachy - hra pro jednohoUbongo

IQ Fit:  Hlavolam pro jednoho hráče v kompaktní krabičce. Obsahuje 3D dílky a 100 různých rébusů od snadných po velmi náročné. Hra rozvíjí logické myšlení, koncentraci a prostorovou představivost. Umístěte všechny 3D dílky na herní plochu tak,aby vytvořily 2D obrazec, tedy aby nic nevyčnívalo a ani nezůstaly žádné otvory. Hra je obzvláště vhodná na cesty.

Šachy pro jednoho: Logická hra založená na pravidlech klasických šachů. Vyberte si jednu ze 60 karet s úlohami (rozdělených do 4 úrovní obtížnosti) a rozestavte figury podle zadání. Poté berte jednu figurku za druhou. Jakmile zůstane na ploše poslední figurka, vyhráváte! Přestože toto nejsou klasické šachy, naučíte se při této hře základním tahům a prohloubí své vnímání šachové strategie.

Kaleidoskop: Hra, která vás pohltí od první chvíle! K barevným symbolům vytištěným na herním plánu postupně přibývají další na dílcích, které hráči přikládají. Čím více dílků na herním plánu leží, tím více bodů můžete získat. Hráči tímto způsobem v průběhu hry získávají body v šesti různých barvách. Na konci hry se hráči započte právě tolik bodů, kolik jich získal ve své „nejslabší“ barvě – v té, ve které získal nejméně bodů. Hráči se tedy musejí snažit o rovnoměrné získávání bodů ve všech barvách, aby žádná z nich nezůstala moc pozadu. 

Ubongo: Ubongo je určené všem, kteří neradi tráví čas studiem dlouhých pravidel. Jde o rodinou hru s vyváženým poměrem rychlosti a strategie, hru ve svižném tempu a napětí. Rychlé vyřešení záhadných hlavolamů vede k nalezení cesty k ukrytým diamantům. Hra má velmi pěkné grafické ztvárnění a její princip je velmi jednoduchý. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-