Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kouzelné optické klamy pro děti od 3 do 10 let

Kouzelné optické klamy pro děti od 3 do 10 let

Tipy pro výběr her a hraček 20. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Optické klamy a hry se zrakovými vjemy u dětí (ale nejen u nich, přiznejme si to) vyvolávají údiv nad tím, jak se barvy a tvary před očima mění a míhají a jak je vše jiné, než se na první pohled zdá. Optické klamy také mohou být jedním z prvních fyzikálních jevů, se kterými se děti mohou seznámit. Podívejte se, jaké experimentální hry pro děti od 3 do 10 let, zaměřené na optické klamy, jsme pro Vaše děti přichystali.

Krása optickým klamů pro nejmenší

Pro první seznámení s krásou optických klamů se skvěle hodí Káča s optickou iluzí od proslulé německé značky HABA. I malé dítě zvládne nasadit si na dřevěnou káču jeden z 8 barevných disků a roztočit ji. Pak už stačí sledovat, jak se barvy mění, a bavit se jejich krásou.
Tip od Agáty: Zkuste si s dětmi namalovat sami své optické klamy! Obkreslete kolečko na papír a zkoušejte, jak funguje míchání a míhání barev a tvarů!
Káča s optickou iluzí HABA Káča s optickou iluzí pro nejmenší HABA 

Chcete-li radost z barevné krásy doplnit o rozvojem jemné motoriky, manuální zručnosti a prostorové představivosti, zvolte stavebnici Georello Kaleido Gears od italské rodinné firmy Quercetti. Děti nejprve sestavují základní plochu ze stavebnicových dílů, na které připichují ozubená kolečka se speciálním potiskem. Po roztočení  ozubených koleček se roztočí i potisky a krása optických klamů je tu.


Hry s optikou pro školáky

Sada 50 karet s nejrůznějšími způsoby, jak si otestovat své zrakové vnímání a hrát si s ním, zabaví mnoho školáků. Polovina karet jsou totiž již připravené optické klamy, obrázky, na kterých je nakreslené něco jiného, než co vnímáme. Druhá polovina karet nabízí jednoduché experimenty, se kterými děti mohou pro sebe a své kamarády či rodiče připravit další optické iluze. tuto sadu optických her navíc velmi snadno přibalíte s sebou na cesty.

Školákům od 8 let je určená experimentální sada Tajemství optických klamů, se kterou mohou děti jít ještě dál a sami si dokonce vyrábět 3D obrázky.

50 optických iluzí pro školáky  Optické iluze a klamy pro školáky
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-