Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Komunikační hry pro celou rodinu

Komunikační hry pro celou rodinu

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2014 4 minuty
Kristýna Křížová
Jak spolu s dětmi strávit hezký čas, odpočinout si, pobavit se a třeba se i trošku jeden o druhém něco zajímavého dozvědět? Třeba tak, že budete hrát společenské hry. Vybrali jsme pro Vaši inspiraci několik tipů na hry, které nemají složitá pravidla a jsou zaměřená na komunikaci. U těchto her často ani není důležité, kdo vyhrál.

Povídáme si s předškoláky i s mladšími školáky

Vyzkoušejte hru Povídačky. Má mnoho sympatického: kromě šikovného formátu (zalaminované kartičky spojené kruhovou karabinou), díky kterému jsou ideální na cesty, zaujmou i tématy, které Vám a Vašim dětem nabízejí. S Povídačkami si totiž můžete hrát nejen pro zábavu (rozvíjet postřeh, povídat básničky či zpívat písničky), ale i pro vzájemné poznání. V obou verzích hry Povídačky (Povídačky Kids pro děti 3 - 7 let a Povídačky Junior pro děti 7 - 11 let) najdete na každé kartičce otázku k povídání mezi dospělým a dítětem.
Komunikační hra Povídačky Hra Povídačky
Otázky jsou samozřejmě uzpůsobené věku dětí. S mladšími dětmi si například můžete povídat o tom, čeho se v noci bojí a čeho jste se Vy, když jste byli malí, báli; co dělat, když se dítě ztratí, a jak jste tuto situaci vyřešili Vy, když jste byli malí atp.
Se staršími dětmi můžete diskutovat o tom, za co se na Vás zlobili Vaši rodiče a za co si děti myslím, že se zlobíte Vy; na co nejčastěji zapomínáte, co se Vám ztrácí; o penězích a jejich vydělávání na brigádách... Zkrátka o všem, co může děti zajímat, o čem je dobré si včas popovídat.
Děti ocení, když se i Vy otevřete a podělíte se s nimi o své dobré i horší zkušenosti a zážitky z dětství.
 

Jak jsi to myslel? Zábavné komunikační hry pro rodiny s dětmi od 8 let

Chcete-li si s většími dětmi užít komunikační hry, ale místo do vlastního života se nořit spíše do světa fantazie. Máme pro Vás hned tři možnosti: hry Symboly, Příběhy z kostek a Dixit.
Příběhy z kostekPříběhy z kostek - výpravyPříběhy z kostek - rozšíení

Hra Příběhy z kostek je založená na vyprávění příběhů. Hoďte sadou devíti obrázkových kostek a tvořte příběhy z unikátní kombinace obrázků (existuje asi 10 miliónů kombinací!). Pravidla si stanovíte sami, ale většinou nemá smysl v této hře soutěžit. Hrát můžete například tak, že si každý hráč hodí kostky a snaží se vymyslet si svůj vlastní příběh tak, aby v něm použil všech devět obrázků z kostek. Jinou možností je tvořit poslečný příběh: první hráč začne vyprávět příběh tak, že si vybere první obrázek a vymyslí si na něj větu. Druhý hráč na něj musí navázat a vytvořit větu s jiným obrázkem z kostek. Dále pokračuje třetí hráč a tak dále.
Příběhy z kostek mají perfektní praktickou velikost, takže si je rádi budete brát s sebou na cesty. Existuje několik tématicky laděných sad kostek, které mezi sebou můžete kombinovat a stále obohacovat své příběhy.

Hry Symboly a Dixit mají mnoho společného (nejen to, že mají obě krásnou grafiku, která nezapře francouzský rukopis jejich tvůrců). V těchto hrách se snažíte vcítit se do myšlení a vnímání ostatních hráčů a vidět svět jejich očima. Kartičky jsou nakreslené tak, aby poskytovaly mnoho různých výkladů.

Djeco hra Symboly Djeco hra Symboly


Hra Symboly od francouzské značky Djeco je určena spíše mladším dětem (od 8 let). Všichni hráči mají v ruce stejné karty a k dispozici jeden stejný symbol. Úkolem hráčů je vybrat ze svých 16 karet dvě, které podle něj vyberou i ostatní hráži (tzn. které podle něj budou nejvíce vyjadřovat to, jak zvolený symbol vnímají ostatní hráči, co se jim k němu asociuje). Z vlastních zkušeností víme, že hra přináší mnohá překvapení v tom, jak zdánlivě banální tvary typu kolečko či čtverec mohou u dětí vyvolávat bohaté asociace a vazby. Také můžeme doporučit jeden krok ve hře, který není popsán v pravidlech hry, ale podle našich zkušeností dává hře velmi zajímavý rozměr, a to: na závěr každého kola si všichni hráči vzájemně řeknou, proč k danému symbolu zvolili právě tyto dvě karty. Svět dětské fantazie se před Vámi odkryje ve své neuvěřitelné bohatosti.


Hra Dixit je určena spíše rpdinám s většími dětem (např. od 10 let). Na rozdíl od hry Symboly má každý hráč v ruce jiné karty. Hráč, který je na tahu, popíše jednu svoji kartu (pokud možno ani ne moc konkrétně, ani ne moc vzletně) a ostatní hráči ze svých karet vyberou tu, která se podle nich také hodí k popisu. Poté se všechny vyložené karty otočí obrázekm vzhůru a hráči tipují, která karta byla ta původní, tj. popsaná hráčem, jenž je na tahu. Karty ve hře Dixit (i ve všešch jejích rozšířeních) jsou velmi poetické a snové, takže nabízejí nekonečné množství interpretací. I v této hře budete překvapeni tím, jak každý hráč má jiné vnímání, jinou fantazii, jiné asociace... Dixit je krásná hra i pro rodiny, skupiny přátel, větší děti i prarodiče...
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-