Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak zabavit děti na cestách v autě či letadle

Jak zabavit děti na cestách v autě či letadle

Tipy pro výběr her a hraček 23. 6. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
K prázdninám patří i cestování, které však může být pro děti hodně dlouhé. Osvědčenou cestou, jak předejít nudě a dlouhé chvíli, jsou cestovní verze logických her a hlavolamů, které snadno zabaví děti od 3 let a které nabízejí řadu variant i pro školáky, náctileté i dospělé. Jejich výhodou je praktické balení i to, že se k jejich řešení můžete vracet opakovaně.

Karty s úkoly pro děti od 3 let a předškoláky

Nejmenším cestovatelům doporučujeme zabalit do batůžku krabičky se stovkou úkolů. V krabičce je fixa a karty mají stíratelný potvrch. Jeden úkol mohou tedy řešit sourozenci po sobě nebo totéž dítě o něco později.


Šikovným dětem od cca. 4,5 roku můžete nabídnout magnetickou logickou hru v cestovním provedení Noemova archa. Úkolem dětí je podle zadání se zvyšující se náročností naskládat do archy všechna zvířátka. Ta jsou nakreslená na magnetických dílcích, které děti vyskládvají do magnetické knížečky. Díky tomu si děti s touto hrou mohou hrát bez problémů i během jízdy autem. Velikost hry cca. 12x12 cm, na výškou necelý 1 cm, takže si můžete být jisti, že se vejde do každého cestovního zavazadla.
 

 

Zajímavé logické hry pro školáky

Dětem od 6 do 10 let doporučujeme vybrat některou z mnoha různorodých cestovních her, které s tradičním vkusem a nápaditostí připravilo francouzské Djeco. Každé balení obsahuje vždy 30 karet zaměřených na určitý úkol: vyřešit zapeklitý labyrint, najít rozdíly mezi obrázky či naopak dvě stejné položky. Nebo mohou děti řešit zjednodušené sudoku, anglickou osmisměrku, vymýšlet logickou posloupnost obrázků atp. Další variantou jsou cestovní verze oblíbených her pro dvě děti, například Lodě, (Námořní bitva) či Hádej kdo.

 

Hlavolamy pro děti od 8 let i dospělé

V Agátině světě najdete šikovnou zábavu i pro větší děti, při které mohou okusit (pro řadu z nich již "retro" pocit) hrát si off-line. Mezi nejoblíbenější hlavolamové hry patří řada logických her s názvem IQ od firmy MindOk. Pro děti od 12 let a dospělé těmto hrám zdatně sekunduje řada karet s hlavolamy, logickými i matematickými příklady od značky Albi s názvem Mozkovna.
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-