Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak pomoci školákům k úspěchu nejen ve škole?

Jak pomoci školákům k úspěchu nejen ve škole?

Tipy pro rodiče školáků 23. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Zatímco na prvním stupni ZŠ se rozhoduje o vztahu dětí ke škole, o jejich motivaci se učit a vnímat školu jako inspirativní a zajímavé místo, kam rádi chodí, na druhém stupně se již začínají pokládat základy pro budoucí profesní orientaci a úspěšnost dítěte. Ke slovu se tak dostávají nejen klasické školní znalosti, ale zejména schopnost efektivně se učit, znát a rozvíjet své komunikační a sociální dovednosti. Ukážeme vám, jak můžete školákům s těmito předpoklady klíčovými pro jejich další úspěch pomoci.

Nechte děti samy poznávat a rozvíjet se


Školáci druhého stupně jsou již dostatečně zralí, aby dokázali přemýšlet sami o sobě, o tom, co je baví, co jim jde a kde naopak narážejí na své limity. Zpětná vazba a podněty pro rozvoj svých silných stránek a předností jsou tedy již schopni vstřebávat sami. Proto pro ně může být velmi zajímavé prožít několik dní na tzv. ScioCAMPu. Respektovaná společnost SCIO, která se již téměř dvacet let věnuje moderním metodám vzdělávání a rozvoje dětí, pořádá letní příměstské tábory určené dětem od 10 do do 16 let. Jak názvy jednotlivých kempů napovídají, zaměřují se vstutku na klíčové otázky pro (nejen) školní úspěšnost dětí:
  Témata, kterým se ScioCAMPy věnují, jsou například schopnost naslouchat, vyjádřit se a správně předat důležité informace, umět říct a obhájit svůj názor, prezentovat vlastní práci, umět zaujmout či řešit konflikty, umět mluvit o svých pocitech a spolupracovat. Pro větší děti je zajímavé a důležité umět vhodně obhájit i prosadit svůj názor, jednat s autoritou, odhalit a bránit se manipulaci či reagovat na kritiku nebo odmítnout drogy.

Některé kempy také pracují s analýzami textů, plánováním učení a času, řešení problémů atp. Tábor zaměřený na cizí jazyky dětem zase ukáže, jak se efektivně učit slovíčka i gramatiku, jak se učit poslouchat a mluvit cizí řečí. Nabídne také návod, jak se dorozumět v zahraničí, i když jazyk děti neovládáme jazyk dané země.

Tábor zaměřený na sebepoznání dětem pomůže objevit své přednosti a silné stránky a naučit se je rozvíjet a současně vylepšit své slabší stránky. Děti si  kromě zážitků odvezou i vyšší sebevědomí a jistě si lépe ujasní své další směřování. Děti i rodiče ocení řadu tipů, jak trávit volný čas a pracovat na vztazích s ohledem na využití svých předností.

Ruku na srdce - neměli bychom na takovéto tábory vyrazit i my, rodiče?

Podívejte se, jak to na ScioCAMPu vypadá:
>

Příměstské ScioCAMPy se letos konají na pěti místech: v Praze, Brně, Vizovicích, na Sázavě a u Mělníka. Máte-li to všude daleko, zkuste aspoň e-learningový kurz pro svého teenagaera "Jak na učení".
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-