Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak dětem přiblížit události v Paříži?

Jak dětem přiblížit události v Paříži?

Tipy pro výběr her a hraček 1. 6. 2014 1 minuta
Kristýna Křížová
Máte-li doma školáka, jistě zaznamenal nedávný útok na redakci francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo a možná jste se spolu dostali do zajímavých, ale někdy složitých diskusí o tom, proč se to všechno stalo. Pokud se Vaše děti chtějí dozvědět více o dvou hlavních tématech této události, náboženství a novinářské práci, máme pro Vás zajímavé tipy.
Zatím poslední číslo časopisu Hrana je zaměřeno na práci redakce. Děti si spolu s ním hravou formou vyzkouší, jak se časopis připravuje, o čem všem je nutné v redakci diskutovat či jaké jsou role jednotlivých členů redakčního týmu (ilustrátor, grafik, korektor...). Uprostřed časopisu je také připravný základ malého časopisu, který si děti samy dovyrobí.
Zkuste s dětmi na jejich hru na redakci navázat a povídejte si s nimi, co je vhodné v časopisu uveřejnit a co ne nebo zda je správné v něm publikovat všechno, jestli někdo může zasahovat do toho, co chce redakce otisknout... Budete-li si povídat s využitím příkladů ze života dětí ve škole, jistě se velmi rychle dostanete k diskusi o svobodě slova, odpovědnosti za tuto svobodu atp.

Časopis Hrana - redakce Časopis pro děti Hrana redakci

Větším dětem (od 10 let) můžete nabídnout knížku Něco nad námi je, která hravou formou pojednává o náboženství. Proč lidé vždy hledali víru? Proč je víry někdy moc a někdy málo? Proč lidé v různých koutech světa mají různou víru?  Knížka také představuje hlavní světová náboženství, jaké jsou jejich symboly atp. Nevyhýbá se ani složitým otázkám boje náboženství proti náboženství a 11. září 2001. Pro děti je fajn, že spisovatel Jan Cézar, spolehlivý autor, oceněný cenou Egona Ervína Kische za významné dílo v oblasti literatury faktu, tato složitá témata vysvětluje formou dobře srozumitelných příběhů, které jsou plné nadhledu a tolik potřebného humoru.

Něco nad námi je - o náboženství pro děti Něco nad námi je Něco nad námi je  
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-