Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Ilustrátorky z NAPOLI v Agátině světě

Ilustrátorky z NAPOLI v Agátině světě

Tipy pro výběr her a hraček 30. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Agátin svět vždy dbal na kvalitu knížek, které Vašim dětem nabízí. I proto jsme oslovili mladé české ilustrátorky z volného sdružení NAPOLI a vybrali několik vystřihovánek a skládaček z jejich autorské dílny do našeho sortimentu. Oceníte je jako vkusný, originální a kreativní drobný dárek pro své děti či pro děti svých přátel.
Alžběta Skálová, Alžběta Zemanová a Martina Kupsová jsou absolventky Ateliérů ilustrace a typografie pražské VŠUP. Všechny tři autorky, které spolupracují od r. 2011, se věnují ilustraci a designu a tvoří autorské, ručně vázané knížky a papírové hračky především pro děti.

Nabídku drobných kreativních skládaček od NAPOLI můžete nají zde. Děti si skládačky snadno dotvoří a ponoří se s nimi do tvůrčího světa. Tvůrčí a manuální práce totiž na děti působí zcela magicky: jakmile začnou samy něco vyrábět, koncentrace na tuto činnosti jim umožní otevřít svou fantazii a ponořit se do ní. Ve světě představivosti si pak s hračkou vlastní (nebo alespoň částečně vlastní) výroby dokáží hrát tak pestře a intenzivně, jak by to s již hotovým výrobkem nebylo možné (většinou).Zajímavou kreativní, ale i naučnou hru - knížku připravila Alžběta Zemanová. Papírové leporelo Domky slouží jako velká oboustranná omalovánka, jako kulisa pro hru s figurkami (z jedné strany najdete celou ulici s různými obchůdky, z druhé strany vnitřní prostory krámků a různé situace při nakupování, i jako hravá pomůcka při poznávání měr a jednotek (kolik má jeden kilogram gramů? apod.).

NAPOLI

Kromě papírových skládaček se v Agátině světě můžete s tvorbou jedné z představitelek NAPOLI, Alžběty Skálové, setkat také v podobě knižních ilustrací. Knížky Rostlinopis, Pampe a Šinka, Putování žabáka Filemona či Malá medvědí knížka jsou vhodné pro předškolní děti nebo školáky na 1. stupni. Všechny knížky mají kromě ilustrací od A. Skálové společnou také velmi kvalitní textovou stránku. Díky kombinaci inspirativních textů a půvabných ilustrací si děti k těmto knížkám dokážou vytvořit silný vztah a rády se k nim vracejí. Jejich kvalitu také dokládá fakt, že většina z těchto knížek získala odborné ocenění.

Alžběta Skálová - Putování žabáka Filemona Malá medvědí knížka Alžběta Skálová Pempe

Rostlinopis
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-