Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hry, které mohou děti hrát samy mezi sebou - pro děti od 5 let

Hry, které mohou děti hrát samy mezi sebou - pro děti od 5 let

Tipy pro výběr her a hraček 24. 7. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Předškoláci jsou již dost šikovní na to, aby mohli hrát hry sami, bez asistence rodičů. Děti si tuto samostatnost velmi užívají. Těší je, když například na prázdninách mohou své kamarády samy naučit hrát svou oblíbenou společenskou hru a samy si ji také zahrát.
Podmínkou však je, aby hra byla dostatečně jednoduchá, aby si děti samy mohly vysvětlit pravidla. Je také dobré, aby v ní nebylo příliš mnoho nástrah, aby kvůli sofistikovaným pravidlům nedošlo k neshodám mezi hráči. V neposlední řadě je fajn, když hra není příliš objemná, aby se snadno vešla do dětských batůžků na výlet či na prázdniny.
Naše tipy na zajímavé hry, které mohou hrát děti mezi sebou od 5 let:
 
  Poskládej si pohádku - Červená Karkulka  Kdo s koho? - Přebíjená pro nejmenší se zvířátky  Kvarteto pro nejmenší - Zvířátka  Hádej, kdo je na paluběPexeso - Zvířátka a jejich stíny

Poskládej si pohádku: Akční karetní hra o Červené Karkulce, v níž vyhrává ten, komu se jako prvnímu podaří si z karet poskládat známou pohádku. Ale pozor: vlk číhá i v této hře a bude vám chtít brát karty! Budete mít dost štěstí nebo vám stejně jako Karkulce pomůže myslivec?  

Kdo s koho?: Akční karetní hra. Hráči otáčejí karty ze svého balíku a ten, kdo má na obrázku největší zvíře, bere karty ostatních. Aby mohly hrát i malé děti, je na každé kartě barevný "metr", podle kterého děti jednoduše poznají, čí zvíře je větší.

Kvarteto pro nejmenší - Zvířátka: Krásné kvarteto z Francie, které si mohou zahrát již i nejmenší děti. Zvířátka, která hráči potřebují sesbírat (vždy jde o zvířátka ze stejného přírodního prostředí: louka, džungle, polární krajina...), jsou na kartách vyobrazena, takže děti nemusí umět číst. Čtveřice karet, které k sobě patří, jsou navíc označeny stejným symbolem. 

Hádej, kdo je na palubě: Pakbo je jednoduchá verze hry lodě pro děti od 4 do 8 let. Mladí kapitáni si pokládají otázky a pozorně naslouchají odpovědím, aby zjistili, kde sedí cestující v protihráčově lodi. Hra trvá zhruba 15 minut.

Pexeso - Zvířátka a jejich stínyOriginální pexeso, v němž děti hledají ke kartičce zvířátka kartičku s jeho stínem. Ve hře tedy děti rozvíjejí nejen paměť, ale i pozornost a vnímání detailů. Hra je z tuhého kartonu s krásnými obrázky a zaujme i větší děti.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-