Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hravé příběhy - Příběhy z kostek

Hravé příběhy - Příběhy z kostek

Tipy pro výběr her a hraček 17. 7. 2014 2 minuty
Petra Žáčková
Rádi si doma s dětmi vyprávíte a vymýšlíte pohádky? Máte rádi bláznivé příběhy? Hra Story Cubes nebo-li Příběhy z kostek vám ukáže nová témata k vyprávění. Možná budou vaše rodinné příběhy tak dobré, že si je zapíšete a uchováte pro další generace. Ale každopádně se u této stolní hry zasmějete a uvolníte.
Je to jednoduché: hoďte si kostkami a podle obrázků, které Vám padly, vyprávějte příběhy. Můžete zvolit variantu, kdy každý hráč vypráví svůj příběh, nebo variantu, kdy první hráč řekne větu, obsahující jeden obrázek, po něm pokračuje další hráč, který se pokusí na otevřený příběh navázat další větou obsahující slovo z kostek atp. Formu hry si můžete sami zvolit.

Děti se díky hře naučí posloupnost děje a budou si rozvíjet fantazii, která je pro ně v budoucím životě opravdu důležitá. Třeba z nich poté vyroste moderní vynálezce jako Leonardo da Vinci nebo proslulý spisovatel, v každém případě jim hra pomůže roztřídit myšlenky tak, jak je potřeba, a rozvíjet příběhy, děje, souvislosti i překvapivé náhody a zvraty.
 
Příběhy z kostek mají již několik herních verzí: Klasik (na kostkách jsou zobrazeny postavy či předměty), Akce (s obrázky dějů - akcí = sloves) nebo Výpravy (s obrázky typickými pro dobrodružství - stan, cizokrajné zvíře...). Můžete je hrát samostatně nebo dohromady a tím se vám možnosti vyprávění ještě rozšíří. 


Pro milovníky kouzel, magie a bájí bude skvělou volbou verze Fantazie. Strašidelné, napínavé a tajemné příběhy můžete vytvářet díky variantě Mystérium. Za zmínku stojí také verze Divočina, která v sobě kombinuje sady kostek: Expedice, Pravěk, Zvířata.

Hra je vhodná i pro rodiče, kteří už neví, co by dětem před spaním vyprávěli. Stačí si hodit kostkami, sestavit si jejich pořadí a pohádka na dobrou noc je na světě! Díky kvalitnímu a velmi praktickému balení je tato hra také skvělým společníkem na cesty.
Internetový obchod
Sdílet
Petra Žáčková Petra je další z týmu Agátina světa, který vám rád poradí v kamenné prodejně na Praze 6. Jako máma dvou chlapců dobře ví, které stavebnice, vláčkodráhy a společenské hry zaručeně pobaví. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-