Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Didaktické hry pro děti od 6 - 7 let

Didaktické hry pro děti od 6 - 7 let

Tipy pro výběr her a hraček 28. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Naučné hry pro školáky pomáhají dětem rozvíjet různé užitečné dovednosti či "nenápadnou" formou trénovat školní znalosti. Děti si mohou hravou formou procvičit matematiku, základy psaní, ale i všeobecný rozhled či znalosti dopravních předpisů, které se jim jistě budou hodit při prvních samostatných cestách na kroužky či při výletech na kole.


Naše tipy na zajímavé naučné hry pro školáky od 6 - 7 let:

  Písmenko k písmenku Dopravní značkyKvíz o příslovíchHurá na kolo!   

RallyeHra, se kterou vaše děti velmi nenápadně potrénují sčítání a odčítání. Hráči mají za úkol "ujet" určený počet kilometrů tak, že vymyslí, jak sečíst či odečíst čísla na svých krásných kartách, aby se dostali na potřebný výsledek.

Sčítání a odčítání: Hra obsahuje 320 příkladů na sčítání a odčítání do 20 a elektronický zkoušecí obvod, který vyhodnocuje správnost výsledků na 16 výměnných listech. 

Písmenko k písmenku: Skvělá pomůcka k seznámení s písmeny, což výrazně pomáhá snadnějšímu vzládnutí čtení a psaní. Hra obsahuje dvě varianty her.

Hurá na kolo: Jedinečná stolní hra, jež vznikla ve spolupráci s BESIP, zábavnou formou seznamuje děti s dopravními značkami a pravidly silničního provozu (se zaměřením na chodce a cyklisty). Obsahuje dvě verze s různou obtížností: mladší hráči se při pohybu po hrací ploše musí řídit dopravními značkami, starší odpovídají na kvízové otázky. 

Dopravní značky: Děti se s pomocí této hry naučí poznávat 80 dopravních značek. Hra obsahuje 8 výměnných listů s vyobrazeními a názvy 80 nejběžnějších dopravních značek. Úkolem je přiřadit ke každé značce správný název.

Kvíz o příslovíchTato hra se dokonale uplatní v rodině i ve škole. Zábavnou formou rozšiřuje slovní zásobu a zvyšuje jazykovou kulturu. Na 90 kartách s otázkami a 45 kartách s originálními ilustracemi je zpracováno celkem 190 nejznámějších českých přísloví, rčení a pořekadel; kvíz tak přináší hráčům dobrou zábavu i poučení.
 
Mathable junior: Seznamte se zábavnou formou se světem matematiky! Za pomoci sčítání a odčítání umístěte co nejrychleji všechny své kameny od 0 do 20 na herní plán. Hráč, který získá nejvíce bodů, vyhrává.
 
Mínus nebo plus - karetní hra: Vzdělávací hra vhodná od 7 let na procvičení matematiky zábavnou formou. Více či méně? Může se zdát, že výpočty jsou jednoduché, ale je třeba najít rychle nejlepší vzorec na to jak se zbavit co nejvíce karet. Balení obsahuje 51 karet.

Moje první Česko: Zábavná hra pro zvídavé děti - jak dobře vlastně znáte svoji zemi a svět, ve kterém žijete? Hra obsahuje 2 000 nových otázek ve 2 úrovních obtížnosti, díky kterým se do hry mohou zapojit jak prvňáci, tak i předškoláci.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-