Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Didaktické hry pro děti od 3 let

Didaktické hry pro děti od 3 let

Tipy pro výběr her a hraček 9. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Děti od 3 let již poznávají okolní svět plnými doušky. Učí se poznávat barvy, pojmenovávat stále více druhů zvířat, rozpoznávat vlastnosti věcí či protiklady... Děti také milují překvapení a "tajemno", proto s nimi můžete zkoušet i hry, při nichž naslepo určují tvary předmětů.
Velkou pozornost při výběru didaktických her pro děti věnujeme kvalitě těchto her. Řada her v naší nabídce byla oceněna titulem Správná hračka či Hračka roku. S oceněním kvality dětských her také souvisí to, že vybrané hry pro děti o 3 let lze hrát různými způsoby: až děti povyrostou, můžete jim pravidla zpřísnit. Dobrou hru poznáte také podle toho, že ji může hrát jak dítě samo, tak i s několika protihráči. Děti se ke hře díky tomu častěji vrací.
 


Naše tipy na zajímavé naučné hry pro děti od 3 let:


Naučná hra pro děti Duha Memino - hra pro děti    

Duha: Zajímavá hra s duhovou hrací plochou a kolečky s obrázky v barvách duhy patří do nové řady s názvem SMYSLY a je věnována barvám a zraku. Oceněno titulem „Správná hračka“. Hra učí malé děti poznávat barvy a pojmenovávat věci či zvířátka. Starší děti si v této hře procvičují paměť při hledání „poslušných“ a „neposlušných“ koleček. 

Memino: Na kartičkách je zachycených 12 protikladů. Velký pes – malý pes, léto – zima,… Úkolem pro děti je nasbírat co největší počet protikladů. 

Navlékej, nečekej: Originální hra pro mladší i starší děti. Děti mají za úkol zapamatovat si pořadí barevných kuliček a ve správném pořadí je navléknout. Hra slouží jako skvělý výcvik zručnosti a výborný trénink paměti. Náročnost je možné přizbůsobit schopnostem a věku hráčů. 

Zajíc v pytli: Hra rozvíjí představivost, slovní zásobu a schopnost rozeznávat věci hmatem - děti totiž při hře například vytahují z pytlíku různé tvary, snaží se je hmatem rozpoznat, pojmenovat a najít obdobný obrázek na hrací ploše.

Bingo - tvary: Oblíbená didaktická hra pro malé děti v otiginální podobě: děti nehledají klasické geometrické tvary jako trojúhelník či čtverec, ale musí vynaložit mnohem více pozornosti a rozlišovat méně obvyklé formy dílků.
 

Hmatové loto - ZvířátkaKrásná hra pro nejmenší děti od 2 let. Děti roztočí ruletu a podle kožíšku nebo kůže, na kterou šipka ukáže, určují, o která zvířátka se jedná.

 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-