Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Česká autorská tvorba v Agátině světě

Česká autorská tvorba v Agátině světě

Agátiny oblíbené knížky 1. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Do Agátina světa vybíráme pro Vaše děti nápadité a vkusné knížky, vystřihovánky, kreativní hry atp. Po zajímavých tipech se rozhlížíme doma i ve světě. Tentokrát jsme pro Vás vybrali zajímavá autorská dílka od mladých českých ilustrátorů a ilustrátorek. První vlaštovkou v kategorii Česká autorská tvorba jsou knížky z nakladatelství Bylo nebylo.
Prohlédněte si knihy z malého nakladatelství Bylo nebylo od dvou začínajících autorek, Anny Pleštilové a Pavlíny Lörinczové.

Pro nejmenší děti jsme vybrali leporelo od Anny Pleštilové. Nevíte si rady, jak zklidnit rozdováděné děti, když nastal čas jít do postýlky? Zkuste kouzelnou Ukolébavku pro malé pávy. Přečtěte dětem, jak postupně usíná devět pavích ok, kterým se také nechce spát.

Leporelo

Knížka Pavlíny Lörinczové Říkání na přání je také určena malým dětem. Ilustrace, které říkanky provázejí, okouzlí nejen děti, ale i maminky. Autorka je vytvořila technikou frotáže s pomocí nejrůznějších neobvyklých předmětů. Překvapí vás například, jak hezká zebra vznikla jen díky hřebenu. Ilustrace zebry doplňuje roztomilou říkanku:

Já jsem hbitá zebra,
jsou mi vidět žebra.
Skotačím a skotačím,
že se najíst nestačím.

Při prohlížení této knížky můžete s dětmi hádat, jaké předměty byly na určité obrázky použity. Nebo s dětmi zkuste frotáž sami a uvidíte, že je zabavíte na dlouhou dobu. Knížka Říkání na přání získala druhé místo v soutěži o nejkrásnější knihu pro děti a mládež v roce 2012.

Pro mládež a rodiče je pak určena autorská kniha Anny Pleštilové O rybářce a škodolibém moři. Trochu temnější příběh o mstivé rybářce a o moři, které se hemží nebezpečnými tvory, šumí a šišlá, doprovázejí černobílé ilustrace. V knize autorka ztvárnila své pocity ze studijního pobytu na Pyrenejském poloostrově.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-