Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Agáta a Matěj vyrážejí do hor

Agáta a Matěj vyrážejí do hor

S dětmi do přírody 14. 8. 2022 2 minuty
Tereza Kotilová
Ahoj, ahoj všem, co si užívají prázdniny naplno! Za chvíli nám to končí, my víme, a proto neleníme. A vyrážíme na naši poslední výletní štaci, tentokrát do hor. Chceme si zlepšit orientaci podle mapy, nadýchat se čerstvého horského vzduchu a pokochat se pěknými výhledy z vršků hor. Kdo vyrážíte také do hor, máme pro vás tipy, co se vám bude hodit s sebou.

Agáta a Matěj vyrážejí do hor

Kvalitní turistický batoh na záda 

Naše oblíbené batohy od české značky BOLL jsme vám ukazovali už když jsme vyráželi na cyklovýlet. Rádi bychom ještě vypíchli spolehlivé batohy na výlety značky Vaude. Jeden mají naši kamarádi, zkoušeli jsme si ho u nich a musíme říct, že batoh po jednoduchém nastavení perfektně seděl na zádech, byl lehký, měl hodně kapes, a ještě dobře vypadal. Za zmínku také určitě stojí kvalitní turistické batohy německé značky Deuter, se kterými se opravdu nemusíte bát vyrazit na náročné túry do přírody.

Spolehlivé batohy Vaude

Hlavně se neztratit 

V horách je jednoduché se ztratit a než se nadějete, je tma. Tohle by mohl řešit skladný spacák, ale když budete mít v ruce kompas a mapu, možná spaní v horách pod širákem předejdete. Cestu si vždy dopředu důkladně nastudujeme, a pak už jen na rozcestích prověřujeme, jestli jdeme správně. Zatím jsme se ještě neztratili, ale už jsme si párkrát cestu trochu prodloužili. Tak nám držte palce pro tentokrát. 

Do ruky kvalitní kompas a mapu

Výbava každého dobrodruha 

Nezapomeňte si do batohu přibalit vychytávky správného dobrodruha. Na každé hoře se budete chtít rozhlédnout do dáli, k tomu vám dobře poslouží lehký a přesto funkční dalekohled. Věděli jste, že ten od Terra Kids zvětšuje až 30x. Matěj už ho má samozřejmě zabalený. 

Skladný dětský nožík může přijít vhod, ať už při vyřezávání dřevěné hole nebo večer v tábořišti při opékaní buřtíků na ohýnku. 

A jak už víte, vždy s sebou balíme něco malého pro zábavu, kterou si výlety zpestřujeme. Na našem posledním výletu jsme u několika kolemjdoucích turistů viděli bumerang, a tak jsme se rozhodli ho vyzkoušet. Je lehký a můžete ho připnout i zvenku batohu. 

Výbava Terra Kids pro malého dobrodruha

Tak posledním letošním výletům zdar a třeba se potkáme na nějakém odpočívadle. Ahóóój! 

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč